Torsdag 14. juni
17.00
Rusland – Saudi Arabien
TV 2
Fredag 15. juni
14.00
Egypten – Uruguay
TV 2
Fredag 15. juni
17.00
Marokko – Iran
TV 2
Fredag 15. juni
20.00
Portugal – Spanien
TV 2
Lørdag 16. juni
12.00
Frankrig – Australien
DR 1
Lørdag 16. juni
15.00
Argentina- Island
DR 1
Lørdag 16. juni
18.00
Peru – Danmark
TV 2
Lørdag 16. juni
21.00
Kroatien – Nigeria
DR 1
Søndag 17. juni
14.00
Costa Rica – Serbien
DR 1
Søndag 17. juni
17.00
Tyskland – Mexico
TV 2
Søndag 17. juni
20.00
Brasilien – Schweiz
DR 1
Mandag 18. juni
14.00
Sverige – Sydkorea
DR 1
Mandag 18. juni
17.00
Belgien – Panama
TV 2
Mandag 18. juni
20.00
Tunesien – England
DR 1
Tirsdag 19. juni
14.00
Colombia – Japan
DR 1
Tirsdag 19. juni
17.00
Polen – Senegal
TV 2
Tirsdag 19. juni
20.00
Rusland – Egypten
TV 2
Onsdag 20. juni
14.00
Portugal – Marokko
TV 2
Onsdag 20. juni
17.00
Uruguay – Saudi Arabien
TV 2
Onsdag 20. juni
20.00
Iran – Spanien
TV 2
Torsdag 21. juni
14.00
Danmark – Australien
TV 2
Torsdag 21. juni
17.00
Frankrig – Peru
TV 2
Torsdag 21. juni
20.00
Argentina – Kroatien
DR 1
Fredag 22. juni
14.00
Brasilien – Costa Rica
DR 1
Fredag 22. juni
17.00
Nigeria – Island
DR 1
Fredag 22. juni
20.00
Serbien – Schweiz
DR 1
Lørdag 23. juni
14.00
Belgien – Tunesien
DR 1
Lørdag 23. juni
17.00
Sydkorea – Mexico
TV 2
Lørdag 23. juni
20.00
Tyskland – Sverige
TV 2
Søndag 24. juni
14.00
England – Panama
DR 1
Søndag 24. juni
17.00
Japan – Senegal
DR 1
Søndag 24. juni
20.00
Polen – Columbia
TV 2
Mandag 25. juni
16.00
Uruguay – Rusland
TV 2
Mandag 25. juni
16.00
Saudi Arabien – Egypten
TV 2 SPORT
Mandag 25. juni
20.00
Iran – Portugal
DR 3
Mandag 25. juni
20.00
Spanien – Marokko
DR 1
Tirsdag 26. juni
16.00
Australien – Peru
DR 3
Tirsdag 26. juni
16.00
Danmark – Frankrig
DR 1
Tirsdag 26. juni
20.00
Nigeria – Argentina
DR 3
Tirsdag 26. juni
16.00
Island – Kroatien
DR 1
Onsdag 27. juni
16.00
Mexico – Sverige
TV 2
Onsdag 27. juni
16.00
Sydkorea – Tyskland
TV 2 SPORT
Onsdag 27. juni
20.00
Schweiz – Costa Rica
TV 2 SPORT
Onsdag 27. juni
20.00
Serbien – Brasilien
TV 2
Torsdag 28. juni
16.00
Japan – Polen
DR 3
Torsdag 28. juni
16.00
Senegal – Colombia
DR 1
Torsdag 28. juni
20.00
England – Belgien
TV 2
Torsdag 28. juni
20.00
Panama – Tunesien
2 SPORT
1/8-delsfinaler:
Lørdag 30. juni
16.00
DR 1
Lørdag 30. juni
20.00
DR 1
Søndag 1.juli
16.00
TV 2
Søndag 1.juli
20.00
DR 1
Mandag 2. juli
16.00
DR 1
Mandag 2. juli
20.00
TV 2
Tirsdag 3. juli
16.00
TV 2
Tirsdag 3. juli
20.00
TV 2
Kvartfinaler:
Fredag 6. juli
16.00
TV 2
Fredag 6. juli
20.00
TV 2
Lørdag 7. juli
16.00
DR 1
Lørdag 7. juli
20.00
DR 1
Semifinaler:
Tirsdag 10. juli
20.00
TV 2
Onsdag 11. juli
20.00
DR 1
VM-bronzekamp:
Lørdag 14. juli
16.00
Taber 61 – Taber 62
VM-finalen:
Søndag 15. juli
17.00
Vinder 61 – Vinder 62
DR 1 & TV 2