VM 2018: TV-guide med alle 64 kampe

Arbejdsliv
Her får du oversigten over alle kampe ved VM i fodbold i Rusland. De bliver alle sammen vist på enten DR eller TV2. God fornøjelse.

Torsdag 14. juni
17.00
Rusland – Saudi Arabien
TV 2


Fredag 15. juni
14.00
Egypten – Uruguay
TV 2


Fredag 15. juni
17.00
Marokko – Iran
TV 2


Fredag 15. juni
20.00
Portugal – Spanien
TV 2


Lørdag 16. juni
12.00
Frankrig – Australien
DR 1

Lørdag 16. juni
15.00
Argentina- Island
DR 1


Lørdag 16. juni
18.00
Peru – Danmark
TV 2


Lørdag 16. juni
21.00
Kroatien – Nigeria
DR 1


Søndag 17. juni
14.00
Costa Rica – Serbien
DR 1


Søndag 17. juni
17.00
Tyskland – Mexico
TV 2


Søndag 17. juni
20.00
Brasilien – Schweiz
DR 1


Mandag 18. juni
14.00
Sverige – Sydkorea
DR 1


Mandag 18. juni
17.00
Belgien – Panama
TV 2

Mandag 18. juni
20.00
Tunesien – England
DR 1


Tirsdag 19. juni
14.00
Colombia – Japan
DR 1


Tirsdag 19. juni
17.00
Polen – Senegal
TV 2


Tirsdag 19. juni
20.00
Rusland – Egypten
TV 2


Onsdag 20. juni
14.00
Portugal – Marokko
TV 2


Onsdag 20. juni
17.00
Uruguay – Saudi Arabien
TV 2


Onsdag 20. juni
20.00
Iran – Spanien
TV 2


Torsdag 21. juni
14.00
Danmark – Australien
TV 2


Torsdag 21. juni
17.00
Frankrig – Peru
TV 2


Torsdag 21. juni
20.00
Argentina – Kroatien
DR 1


Fredag 22. juni
14.00
Brasilien – Costa Rica
DR 1


Fredag 22. juni
17.00
Nigeria – Island
DR 1


Fredag 22. juni
20.00
Serbien – Schweiz
DR 1


Lørdag 23. juni
14.00
Belgien – Tunesien
DR 1


Lørdag 23. juni
17.00
Sydkorea – Mexico
TV 2


Lørdag 23. juni
20.00
Tyskland – Sverige
TV 2


Søndag 24. juni
14.00
England – Panama
DR 1


Søndag 24. juni
17.00
Japan – Senegal
DR 1


Søndag 24. juni
20.00
Polen – Columbia
TV 2


Mandag 25. juni
16.00
Uruguay – Rusland
TV 2


Mandag 25. juni
16.00
Saudi Arabien – Egypten
TV 2 SPORT


Mandag 25. juni
20.00
Iran – Portugal
DR 3


Mandag 25. juni
20.00
Spanien – Marokko
DR 1


Tirsdag 26. juni
16.00
Australien – Peru
DR 3


Tirsdag 26. juni
16.00
Danmark – Frankrig
DR 1


Tirsdag 26. juni
20.00
Nigeria – Argentina
DR 3


Tirsdag 26. juni
16.00
Island – Kroatien
DR 1


Onsdag 27. juni
16.00
Mexico – Sverige
TV 2


Onsdag 27. juni
16.00
Sydkorea – Tyskland
TV 2 SPORT


Onsdag 27. juni
20.00
Schweiz – Costa Rica
TV 2 SPORT


Onsdag 27. juni
20.00
Serbien – Brasilien
TV 2

Torsdag 28. juni
16.00
Japan – Polen
DR 3


Torsdag 28. juni
16.00
Senegal – Colombia
DR 1


Torsdag 28. juni
20.00
England – Belgien
TV 2


Torsdag 28. juni
20.00
Panama – Tunesien
2 SPORT


1/8-delsfinaler:


Lørdag 30. juni
16.00
DR 1


Lørdag 30. juni
20.00
DR 1


Søndag 1.juli
16.00
TV 2


Søndag 1.juli
20.00
DR 1


Mandag 2. juli
16.00
DR 1


Mandag 2. juli
20.00
TV 2


Tirsdag 3. juli
16.00
TV 2


Tirsdag 3. juli
20.00
TV 2


Kvartfinaler:


Fredag 6. juli
16.00
TV 2


Fredag 6. juli
20.00
TV 2


Lørdag 7. juli
16.00
DR 1


Lørdag 7. juli
20.00
DR 1
Semifinaler:


Tirsdag 10. juli
20.00
TV 2


Onsdag 11. juli
20.00

DR 1

 


VM-bronzekamp:


Lørdag 14. juli
16.00
Taber 61 – Taber 62

VM-finalen:


Søndag 15. juli
17.00
Vinder 61 – Vinder 62
DR 1 & TV 2

Krimi

To fly stødt sammen

i luften