Den tidligere Paradise Hotel-babe Susan K. er blevet fyret fra sit job som bartender på bodegaen "Kurt's mor" på Fredens Torv i Aarhus.
Fyringen kommer efter to personer dyrkede oralsex på den tidligere reality-deltagers vagt.
Det skriver blandt andre Ekstra Bladet.
Ifølge avisen skrev bodegaens ejer følgende på Facebook: "Jeg er dybt berørt over den episode der var på bodega Kurts mor i aftes, 19/12 2017. Kan kun beklage, og meddele at Susan K. er fyret".
Opslaget er siden blevet slettet.
Avisen har set et anonymiseret billede af episoden, hvor en kvinde modtager oralsex på et bord i bodegaen, mens Susan K var på vagt.
I en enslydende sms til flere medier, blandt andet Ekstra Bladet og BT, bekræfter Susan K, at hun havde vagt den pågældende aften.
"Jeg var på arbejde, da det skete, og det er ikke mig på billedet, men jeg afventer svar fra min advokat, før jeg udtaler mig yderligere. Der må være grænser for, hvad man skal udsættes for, når man har været loyal i næsten tre år", skriver Susan K i sms'en.
På Facebook skriver Susan K ifølge Ekstra Bladet, at hun vil kontakte sin fagforening.
Både BT og Ekstra Bladet har forgæves forsøgt at få en kommentar fra bodegaens ejer.
Du vil modtage en email med et link du skal klikke på, for at verificere din mailadresse. Når du har gjort det, vil du begynde at modtage nyhedsbrevet.
Som nyhedsbrevsmodtager sender vi dig nyhedsbreve indeholdende breaking news, dagens vigtigste nyheder samt redaktionelle kampagner. Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, accepterer du samtidig, at nyhedsbrevet kan indeholde kommercielt indhold i form af tilbud, læserundersøgelser, konkurrencer og events fra Avisen.dk samt markedsføring af produkter og ydelser fra 3. part.
..og din tilmelding blev ikke registeret.
Klik eventuelt her, og prøv igen, eller kontakt os på avisen@avisen.dk. Så hjælper vi dig med at blive tilmeldt.