Siden juletid har de pårørende til Anders Kristian Rasmussen hverken set eller hørt fra ham.
29. december forlod han sit hjem i Frederiksværk og har ikke givet lyd fra sig.
Af forskellige årsager, som Nordsjællands Politi med egne ord "ikke kan uddybe", har han ikke tidligere været efterlyst offentligt.
Men nu beder politiet om hjælp til at lokalisere Anders. Han befinder sig muligvis i kvarteret omkring Københavns Hovedbanegård, men politiet opfordrer til, at man holder øjne og ører åbne andre steder også.
Hvis du ligger inde med oplysninger om, hvor Anders befinder sig, kan politiet kontaktes på tlf. 114.
Du vil modtage en email med et link du skal klikke på, for at verificere din mailadresse. Når du har gjort det, vil du begynde at modtage nyhedsbrevet.
..og din tilmelding blev ikke registeret.
Klik eventuelt her, og prøv igen, eller kontakt os på avisen@avisen.dk. Så hjælper vi dig med at blive tilmeldt.