Den danske sanger Bryan Rice er i weekenden blevet gift med sin kæreste gennem ni år, Mads Enggaard.
Det skriver BT.dk.
Parret har i forbindelse med brylluppet, der lørdag fandt sted på Københavns Rådhus, lagt et billede ud på Instagram. På billedet ses parret stående i en hotelseng på Scandic Palace Hotel i København og ser meget forelskede ud.
Foto: Instagram
Parret havde fået deres nære ven, Tommy Petersen, der sidder i Borgerrepræsentationen for Radikale Venstre, til at stå for vielsen på rådhuset.
Mads Enggaard og Bryan Rice – med det borgerlige navn Brian Risbjerg Clausen – har sammen med veninden Gry en rigtig ’regnbuefamilie’ med en fælles datter, Liv, på tre år.
Mor og datter bor på Vesterbro i København, mens det nygifte par bor på Amager.
40-årige Bryan Rice slog i 00’erne igennem med monsterhits som ’No Promises’ og ’Homeless Heart’. I 2010 deltog han som sanger i Dansk Melodi Grandprix, hvor det blev til en flot andenplads med nummeret ’Breathing’.
Du vil modtage en email med et link du skal klikke på, for at verificere din mailadresse. Når du har gjort det, vil du begynde at modtage nyhedsbrevet.
Som nyhedsbrevsmodtager sender vi dig nyhedsbreve indeholdende breaking news, dagens vigtigste nyheder samt redaktionelle kampagner. Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, accepterer du samtidig, at nyhedsbrevet kan indeholde kommercielt indhold i form af tilbud, læserundersøgelser, konkurrencer og events fra Avisen.dk samt markedsføring af produkter og ydelser fra 3. part.
..og din tilmelding blev ikke registeret.
Klik eventuelt her, og prøv igen, eller kontakt os på avisen@avisen.dk. Så hjælper vi dig med at blive tilmeldt.