Blod er tykkere end vand siges det, men det synes angiveligt ikke at være tilfældet i sangerinden Madonnas familie, for ifølge hendes egen bror lever han som hjemløs under en bro i Traverse City - og det selv om søsteren er multimillionær.
For et år siden gik det helt skævt for Madonnas 55-årige bror, Anthony Ciccone, der blev fyret fra sit job på faderens vingård 'Ciccone Vineyard & Winery'.
Det fortæller han i et interview med Michigan Messenger.
"Min familie har vendt mig ryggen, og de gjorde det, da jeg havde det allersværest," forklarer Anthony, der blev fyret for godt et år siden og har nu svært ved at tjene til dagen og vejen.
Og han er træt af at blive spurgt om, hvordan det kan gå til, at han kommer fra en af verdens mest kendte familier og nu er hjemløs.
"Jeg har besvaret det spørgsmål en milliard gange. Hvordan det kan gå til at min søster er multimillionær og jeg sover under en bro? Mit svar er, at det kan ske for alle," konstaterer Anthony, hvis sidste job var på faderens vingård 'Ciccone Vineyard & Winery', siger han.
"Jeg har ingen indkomst og samler flasker og dåser for at få penge til mad," forklarer Madonnas bror.
Kilde: Michigan Messenger.