Den legendariske Michael Jackson-producer Quincy Jones melder sig nu i den snart endeløs række af kunstnere, som vil støtte ofrene for jodskælvet på Haiti.
Ifølge E! har produceren dog ikke valgt at skrive en ny sang, i stedet er valget faldet på en genindspilning af alle tiders største støttesang 'We Are The World'.
"Det er sangens 25 års jubilæum, så det er perfekt timing", siger den Quincy Jones til E!.
Den 76-årige producer vil ikke sætte navn på gæstesangerne før han har en færdig liste, men E! mener alligevel at vide, at Jennifer Hudson, Will Smith og Sheryl Crow allerede er parat til at stille op.
'We Are the World' er skrevet af Michael Jackson og Lionel Richie og blev indspillet første gang i 1985. Den gang samlede stjerner som Stevie Wonder og Diana Ross penge ind for at bekæmpe hungersnød i Afrika. I 1985 var Quincy Jones også en af de bærende kræfter i projektet.