Den prisbelønnede instruktør Darren Aronofsky, der formåede at gøre Micky Rourke til af Hollywoods mest anerkendt skuespiller efter flere årtier ude i kulden, er nu klar med nyt projekt. Det skriver ScriptShadow.com.
Denne gang laver har den unge instruktør valgt at kaste sig over en film om ballerinaer. I filmen 'Black Swan' er omdrejningspunktet lesbiske ballerinaer, der kæmper for anerkendelse, og ikke skyr nogen midler for at nå det.
I hovedrollerne som ballerinaer er de to skønheder Natalie Portman og Mila Kunis. Og flere filmbloggere har allerede ytret sig forventningsfuldt om de hede sexscener, som skal foregå mellem de to mørke skønheder.
Natalie Portman er nok bedst kendt som Padmé Amidala i Star Wars, mens Mila Kunis er bedst kendt fra tv-serien 'That '70s Show'.
Indspilningerne til filmen skal efter planen begynde til efteråret.