Et af politiets køretøjer er havnet i grøften i pænt smadret tilstand, efter at bilen har været involveret i en trafikulykke mandag formiddag.
Det oplyser Localeyes.
Ulykken fandt sted i krydset mellem Fredensborg og Hørsholmvej i Humlebæk i Nordsjælland.
Ifølge Localeyes er der flere ambulancer på stedet, og ud over politibilen i grøften er der også en smadret personbil på stedet.
Nordsjællands Politi har i et tweet bekræftet, at krydset er spærret på grund af en bilulykke. De nærmere omstændigheder omkring ulykken er stadig ukendte.
Se flere videoer på Localeyes.dk.
Du vil modtage en email med et link du skal klikke på, for at verificere din mailadresse. Når du har gjort det, vil du begynde at modtage nyhedsbrevet.
Som nyhedsbrevsmodtager sender vi dig nyhedsbreve indeholdende breaking news, dagens vigtigste nyheder samt redaktionelle kampagner. Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, accepterer du samtidig, at nyhedsbrevet kan indeholde kommercielt indhold i form af tilbud, læserundersøgelser, konkurrencer og events fra Avisen.dk samt markedsføring af produkter og ydelser fra 3. part.
..og din tilmelding blev ikke registeret.
Klik eventuelt her, og prøv igen, eller kontakt os på avisen@avisen.dk. Så hjælper vi dig med at blive tilmeldt.