Den ikoniske italienske kystby Venedig har i foråret kørt forsøg med en indgangsbillet for besøg i den berømte by.
Og det har skæppet mere i kassen end ventet.
Formålet har ifølge myndighederne været at sprede antallet af turister, fordi der er dage, hvor man hverken kan komme frem eller tilbage i den populære by.
Så fem euro per endagsturist på populære dage, særligt weekender, skulle tage toppen af antallet af besøgende.
I perioden fra den 25. april til den 14. juli har der været 29 dage, hvor det har kostet penge at komme ind i Venedig, skriver CNN.
Og turisterne er åbenbart klar til at betale.
I april sagde borgmester Luigi Brugnaro, at byen ventede at opkræve billetter for omkring 700.000 euro. Nu viser det sig, at der er opkrævet for 2,425 millioner euro. Det er 18,4 millioner kroner.
Borgmesterkontoret siger ifølge CNN, at det nu vil evaluere, om forsøget skal gentages næste år.