Som vært på ”Go’ Morgen Danmark” er Steen Langeberg vant til at stå tidligt op. Og den kommende tid kan han se frem til endnu mindre søvn om natten. Han er nemlig lige blevet fra.
Det afslører TV2-værten selv på Instagram.
– Glædelig 5. maj - der er meget at være taknemmelig for i dag, lyder det blandt andet i opslaget, hvor den lille ny vises frem. Se det nederst i denne artikel.
Opslaget afslører også, at navnet til den nyfødte allerede er på plads.
– Hun skal hedde Karen, og hun er noget af det dejligste vi nogensinde har set, skriver Langeberg på sin profil.
Sammen med hustruen, Juliane, har han i forvejen børnene, Maja og Christian.
45-årige Steen Langeberg har været vært på ”Go’ Morgen Danmark” siden 2015. Har er samtidig vært på quiz-programmet ”Jo færre, jo bedre”.
Du vil modtage en email med et link du skal klikke på, for at verificere din mailadresse. Når du har gjort det, vil du begynde at modtage nyhedsbrevet.
Som nyhedsbrevsmodtager sender vi dig nyhedsbreve indeholdende breaking news, dagens vigtigste nyheder samt redaktionelle kampagner. Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, accepterer du samtidig, at nyhedsbrevet kan indeholde kommercielt indhold i form af tilbud, læserundersøgelser, konkurrencer og events fra Avisen.dk samt markedsføring af produkter og ydelser fra 3. part.
..og din tilmelding blev ikke registeret.
Klik eventuelt her, og prøv igen, eller kontakt os på avisen@avisen.dk. Så hjælper vi dig med at blive tilmeldt.