En voksen mand og to drenge på omkring 8 år er blevet forbrændt af raketter eller romerlys på Brøndby Stadion.
De tre tilskadekomne blev under Europa League-kvalifikationskampen mellem Brøndby og Legia Warszawa bragt til omkringliggende hospitaler.
Københavns Vestegns Politi oplyser til Nyhedsbureauet Newspaq, at man er ved at undersøge sagen.
De to drenge er atter ude af hospitalet, mens det ser lidt voldsommere ud med den 36-årige mand, der blev ramt i maven af en raket.
Ifølge Emil Bakkendorf, sikkerhedschef i Brøndby IF, blev raketterne affyret, da Brøndby fik udlignet til 1-1.
"Det er virkelig alvorligt. Min appel går til alle almindelige fans om at hjælpe med at få det stoppet. Det kan ikke passe, at to-tre mennesker skal gå rundt med skader resten af livet," siger han til Ekstrabladet.dk.