Den engelske model og skuespillerinde Elizabeth Hurley fejrer sit bryllup med manden Arun Nayar i stor stil.
Først holdt de kæmpe fest i England, hvorefter de tog på rundrejse i ægtemandens hjemland Indien. Her fortsatte festen – men det var ikke problemfrit.
I sidste uge kunne vi fortælle, at politiet måtte lukke parrets fest i Mumbai på grund af naboklager over larm.
Parret tog herefter til Jodhpur, hvor endnu en fest skulle løbe af stablen, men heller ikke denne fest forløb roligt.
Her opstod der slagsmål mellem journalister og sikkerhedsvagter.
Det skete, da journalisterne forhindrede parrets bil i at køre ind til det fort, hvor bryllupsceremonien skulle holdes.
Derfor kom sikkerhedsvagterne til og flyttede journalisterne med magt.
I den efterfølgende tumult skulle en sikkerhedsvagt have slået en kvindelig journalist, mens en anden kvindelig journalist skulle have givet en anden vagt nogle lussinger.
Medierne er ellers blevet forment adgang til Hurleys og Nayars bryllup, da parret skulle have solgt foto-rettighederne eksklusivt til et engelsk blad.
Det episke bryllup startede 2. marts i England og fortsatte til Indien med fem dages uafbrudt fest.