Det er desværre ikke en genforening af hele Linie 3, men næsten.
Til januar er der premiere på showet "Her er de to andre" med Anders Bircow og Thomas Eje på scenen.
Men inden da skal de to stjerner i kraftig træningslejr, fortalte Anders Bircow til den fremmødte presse ved premieren på "Mød mig på Cassiopeia" på Gjorslev Slot ved Store Heddinge.
Anders Borcow rejser derfor i den kommende måned til Als for at gå i øveren med Thomas Eje til makkerparrets nye show.
- Nu skal der trænes hårdt, og retningen skal stikkes ud. Det kommer jo ikke af sig selv, men jeg glæder mig helt vildt, fortalte Anders Bircow blandt andet til kendte.dk.
Når Thomas Eje og Anders Bircow næste år drager på turné med showet "Her er de to andre", så vil de blandt andet give et kærligt tilbageblik på Linie 3's store succeser og krydre det med nyskrevne dialoger de to imellem, lover de i presseomtalen, der også lover en ærlig fortælling om alt det, der foregik efter tæppefald.