Når Lady Gaga har sunget sidste vers og lavet sidste spjæt til en af sine koncert, så skal den blonde popsangerinde ofte ud og skeje ud.
Det blev også til noget af et afterparty efter endt koncert i Berlin. Gaga valgte nemlig at gæste en undergrunds bøsseklub - kun iført lædertrusser og en lille BH.
På klubben Club Laboratory var de homoseksuelle gæster dog vældig glade for at få besøg af den livlige Lady Gaga. De stillede sig nemlig gerne op sammen med Lady Gaga, hvor de fik taget en masse gaggede billeder af de fremmødte paparazzi-fotografer. Det skriver TV2 Gossip.
Der har tidligere været rygter om, at Lady Gaga er en mand - og måske giver hendes bøsseklubsbesøg gødning til rygtet, som hun dog flere gange har afvist.
Lady Gaga rejser i øjeblikket verden rundt på sin 'Monster Ball Tour'.