Vores bolig er stedet, hvor vi slapper af. Vi kommer hjem efter lange dage enten på arbejde eller i skole, og vi ser sådan frem til, at vi kan sætte os i stuen og mærke, hvordan vores krop slapper af. Med tiden, bliver vi vant til sådan som vores bolig ser ud, og vi lægger ikke mere tanke i det. Vi tænker ikke, at det faktisk kan laves om. Men vi har accepteret, at sådan ser boligen ud, og så går vores hverdag bare. Men det er netop muligt at lave om på din bolig, og det behøver ikke at være store ting. Men de kan ende med at gøre en stor forskel for jer alle sammen. Det kan føles som en befrielse at få lavet lidt om, fordi pludselig er stemningen endnu bedre, eller der er blevet lidt hyggeligere.
Nyt til dit kontor
Hvis du har et kontor, kan det være, at du her nemt kan lave nogle ændringer. Din computer har du måske haft lang tid, og du har ikke rigtigt tænkt over, at den egentlig er begyndt at blive langsom. Du har, igen, accepteret det og affundet dig med, at det bare er sådan, tingene er. Men det er nemt at købe en ny Lenovo computer og blive helt tilfreds igen.
Inspiration
Du kender det måske, men det kan være afslappende at ligge og kigge i forskellige møbelblade eller billeder af andres boliger. Vi tænker altid på, hvor flot det er, men af en eller anden grund, er det ikke altid, at vi tænker på, at vi netop kan bruge det til inspiration til vores egen bolig. Hvis der er noget, som vi synes er virkelig flot, så skal vi da bare bruge det i vores eget hjem også. Det handler om at skabe en bolig og et hjem, hvor du føler dig godt tilpas.
Du vil modtage en email med et link du skal klikke på, for at verificere din mailadresse. Når du har gjort det, vil du begynde at modtage nyhedsbrevet.
Som nyhedsbrevsmodtager sender vi dig nyhedsbreve indeholdende breaking news, dagens vigtigste nyheder samt redaktionelle kampagner. Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, accepterer du samtidig, at nyhedsbrevet kan indeholde kommercielt indhold i form af tilbud, læserundersøgelser, konkurrencer og events fra Avisen.dk samt markedsføring af produkter og ydelser fra 3. part.
..og din tilmelding blev ikke registeret.
Klik eventuelt her, og prøv igen, eller kontakt os på avisen@avisen.dk. Så hjælper vi dig med at blive tilmeldt.