Redningsfolk, hjælpearbejdere og frivillige har i næsten en uge gravet efter overlevne i murbrokkerne efter jordskælvet, der ramte Italien hårdt i mandags.
Men håbet om at finde flere overlevende efter jordskælvet i Italien er forsvundet, og i dag bliver redningsarbejdet indstillet.
Det fortæller Jonas Keiding Lindholm, der er nødhjælpskoordinator i Red Barnet.
"Det er klart, at nu snart syv dage efter skælvet er chancerne for at finde overlevende minimale," siger han til Newspaq.
Dødstallet efter jordskælvet i L'Aquila i mandags er oppe på 293 og omkring 20.000 personer er blevet hjemløse. De sover nu i telte, hvor der er blevet opstillet midlertidige altre, så jordskælvsofrene får mulighed for at markere påsken.
Red Barnet har 14 medarbejdere i og omkring L'Aquila og er i øjeblikket ved at rekruttere lokale, der kan være med til at hjælpe børnene igennem sorgen efter de voldsomme oplevelser.
Jonas Keiding Lindholm forventer, at Red Barnet vil være i jordskælvsområdet frem til juli.