Det står klart, at der har været meget mere end hovedpuder og sengelamper i nu afdøde Michael Jacksons soveværelse.
Popkongen havde nemlig også hash, produkter til at blege huden, salve til hårvækst og flere medikamenter mod angst i sit soveværelse.
Det fremgår af er række netop offentliggjorte retsdokumenter, oplyser CNN.
Politiet fandt effekterne, da de ransagede Michael Jacksons hus, dagen efter den 50-årige popstjerne døde.
De nye retsdokumenter fortæller dog ikke mere nyt om mysteriet om Michael Jacksons død, der chokerede hele verden og fik salget af hans musik til at eksplodere.
For nylig viste andre dokumenter, at Michael Jackson formentlig døde af en overdosis af bedøvelsesmidlet Propofol.
Det formodes, at Michael Jacksons læge, Conras Murray, der var til stede, da sangeren døde, gav Michael Jackson den dødelige indsprøjtning Propofol.