Glem alt om røde øre og pinlig tavshed. Der er ikke det emne, der ikke kan tages op hjemme hos komikeren Lars Hjortshøj og hans kone Tina Bilsbo. Det fortæller deres 21-årige søn, Oscar, der netop har brugt sin bramfrie familie til at hjælpe sig igennem et frækt kapitel.
Den 21-årige kendissøn, der tid daglig arbejder som kok, takkede ja til at skrive en af de frække sexnoveller i den nye bog ”Mandefantasier”, hvor flere kendte mænd har været ved tasterne for at komponere frække erotiske historier.
I den forbindelse har Oscar Hjortshøj Bilsbo talt med Ekstra Bladet og forklaret, hvordan især hans mor gav en kyndig hånd med, da hans historie skulle vækkes til live.
- Jeg havde slet ikke regnet med, at min mor skulle guide mig igennem sexscenerne i historien, men efter at have læst den sagde hun: ”Det kan ikke alt sammen være forspil, Oscar, du skal skære mere igennem og gå direkte over til det, du vil fortælle”. Den havde jeg ikke set komme, siger Oscar Bilsbo Hjortshøj til Ekstra Bladet.
Udover kendissønnen, har blandt andre Manu Sareen, Oliver Bjerrehuus og Mads Christensen skrevet deres erotiske fantasier i bogen ”Mandefantasier”.
I begyndelsen af året, var det en flok kendte kvinder, der var ved tasterne og skrev erotiske noveller, som blev samlet i bogen ”Kvindefantasier”.