En lille pige i hvid kjole står og hopper.
Hun har lige fået Hillary Clintons autograf, og hun synger højt med på sangen, der vælter ud af højttalerne - "I won't back down" - "Jeg stopper ikke".
Hillary Clinton selv er rørt. For hun er så tæt på. Og så alligevel så langt fra at blive den første kvindelige præsidentkandidat nogensinde.
Hun holder en lang tale om valgkampen. Og først mod slutningen afslører hun, at Hillary Rodham Clinton ikke er færdig med kampagnen - selvom den er færdig med hende.
- Det har været en lang kampagne, og jeg vil ikke træffe nogen beslutning i aften, siger Hillary.
Hun opfordrer i stedet hendes støtter til at gå ind på hendes hjemmeside og give deres bud med om hendes fremtid.
- I de kommende dage vil jeg konsultere med mine støtter og partilederne for bedst at beslutte, hvordan vi fortsætter bedst for vores partiet og vores land, siger hun fra talerstolen, inden hun deler kram ud til de nærmeste støtter i kampagnen.
Hvad skal der ske nu?
Hillary Clinton hævder, at hun har modtaget flere stemmer end nogen anden demokratisk kandidat nogensinde - og derfor bør hun egentlig være partiets præsidentkandidat.
Men det regnestykke kræver, at man ikke tæller stemmerne fra de såkaldte caucuses med. Og sådan tæller de færreste. Derfor står det lidt uvist, hvorfor Hillary Clinton ikke vil erkender nederlaget, så partiet kan komme videre.
Flere politiske iagttagere vurderer, at Hillary Clinton forsøger at køre sig i spil til vicepræsidentposten, men det vil ingen i kampagnen bekræfte.
Kampagens leder, Terry Mcauliffe er heller ikke mere præcis, da Nyhedsavisen fanger ham kort efter Hillary Clintons tale.
Hvad er næste trin?
- Nu har vi vundet i South Dakoto i aften. Det er endnu en sejr for Hillary Clinton og for kampagnen. Og så må vi se, hvor vi tager det hen derfra, siger Mcauliffe.
Hvis I leder efter en vej til at sikre Hillary som præsidentkandidat - hvordan kunne den så se ud?
- Vi har mange bud. Og du skal huske på, at vi har fået mere end 18 millioner stemmer. Det har ingen anden kandidat fået nogensinde.
Men kan du nævne én konkret mulighed, bare én mulig vej, som kunne gøre Hillary Clinton til præsidentkandidat?
- Superdelegerede. For eksempel.
Så I regner med, at I kan få de superdelegerede, der allerede har peget på Obama til at skifte holdning? Til at stemme på Hillary i stedet?
- Ja, måske... Eller de almindelige delegerede. Alt kan lade sig gøre. Altså jeg siger bare, at vi har ikke truffet nogen beslutning endnu - det var også dét, I hørte Hillary sige her til aften. Hun har haft et godt valg, og så tænker vi over det.
Hvor længe?
- Vi har ikke sat nogen tidsperiode. Der er ingen grænse.
Hillary Clinton forventes dog at træffe en afgørelse i løbet af de kommende dage. Hvis hun vil protestere mod udnævnelsen af Barack Obama som kandidat, så kan det tidligst ske på demokraternes konvent i slutningen af august i Denver.
60-årige Hillary Rodham Clinton tabte i nat kampen om blive demokraternes kandidat, da Barack Obama fik fleste delegerede i den samlede optælling.
Det skete selvom hun vandt South Dakota med 55 procent mod Obamas 46 procent - og tabte Montana med 40 procent mod Barack Obamas 58 procent.
Lige omkring én milliard kroner er brugt på tv-reklamer i kampagnen det seneste halve år.