Landskamp · De danske landsholdsspillere Daniel Jensen og Per Nielsen er begge løbet ind i småskader før den vigtige landskamp på lørdag i Spanien. Bedst ser det ud for Werder Bremens midtbanespiller Daniel Jensen, som regner med at være hurtigt klar igen oven på lidt betændelse i hælen.
Brøndbys aldrende anfører Per Nielsen regner derimod, ifølge TV2 Sporten, med, at der nok kommer til at gå et par dage, før han er klar igen. I hans tilfælde er det ryggen, der driller. ASKR
Du vil modtage en email med et link du skal klikke på, for at verificere din mailadresse. Når du har gjort det, vil du begynde at modtage nyhedsbrevet.
Som nyhedsbrevsmodtager sender vi dig nyhedsbreve indeholdende breaking news, dagens vigtigste nyheder samt redaktionelle kampagner. Når du tilmelder dig nyhedsbrevet, accepterer du samtidig, at nyhedsbrevet kan indeholde kommercielt indhold i form af tilbud, læserundersøgelser, konkurrencer og events fra Avisen.dk samt markedsføring af produkter og ydelser fra 3. part.
..og din tilmelding blev ikke registeret.
Klik eventuelt her, og prøv igen, eller kontakt os på avisen@avisen.dk. Så hjælper vi dig med at blive tilmeldt.