Han har slået sin mor ihjel samt sin tidligere kæreste og hendes to børn, men det afholder ikke kvinder fra at gifte sig med Peter Lundin.
Og nu er massemorderen altså blevet gift for tredje gang, skriver Ekstra Bladet.
Den 26-årige Betinna fik i går sin massemorder, og brylluppet fandt sted ved en hemmelig og intim ceremoni på Anstalten ved Herstedvester, hvor den firedobbelte afsoner sin drabsdom, og hvor han skal bo resten af sit liv.
Lundin afsoner på 10. år en livstidsdom for mordet på sin kæreste og hendes to børn tilbage i 2000.
Ægteskabet mellem parret kommer efter et flere år langt forhold mellem den 40-årige Peter Lundin og hans 14 år yngre udkårne.
Parret ønsker sig også at kunne få børn sammen, og nu er de altså et skridt tættere på drømmen om en kernefamilie.
Ud over bruden og gommen var Peter Lundins far og en ven, der også agerede chauffør for bruden, til stede. De tre kom til fængslet kort før klokken 11.00.
Kilde: Ekstra Bladet