Kontakt


Avisen.dk og Ugebrevet A4
Islands Brygge 32D
2300 København S.
mail: tip@avisen.dk

Kontakt til jourhavende på nyhedsredaktionen: nyhedsdesk@avisen.dk

 

Holdet bag Avisen.dk og Ugebrevet A4

Ansvarshavende chefredaktør

Nicolai Kampmann
+45 2928 8318
nk@avisen.dk

Redaktionschefer

Anders Svendsen (Avisen.dk)
+45 6025 3429
as@avisen.dk

Iver Houmark Andersen (Ugebrevet A4)
+45 2727 7661
iha@avisen.dk

Journalister

Cecilie Agertoft 
+45 6054 7602
Cecilie@avisen.dk

Henny Christensen
+45 2463 7236 
henny@avisen.dk

Freja Thorbech
+45 4240 2167
freja@avisen.dk

Christian Steffens Nielsen (barsel)
+45 2361 5607 
christian@avisen.dk

Marta Gramstrup Rasmussen (barsel)
+45 2628 9328 
marta@avisen.dk

Gitte Redder 
+45 2338 4215 
gre@avisen.dk

Josephine Blachman
+45 9152 6515
josephine@avisen.dk

Nicolai Jaquet
+45 2783 7134
nicolai@avisen.dk

Lærke Øland Frederiksen
+45 6048 5490
laerke@avisen.dk

Asta Jafari Østerlund
+45 2625 0225
asta@avisen.dk

Eline Svendsen
+45 4076 8233 
eline@avisen.dk

Sesilie Christophersen (Social Medie-redaktør)
+45 2197 9756
sesilie@avisen.dk

Agnete Finnemann Scheel (Social Medie-redaktør, barsel) 
+45 20 84 58 98
agnete@avisen.dk

Maria Sejersten Jeppesen
+45 4045 8954
maria@avisen.dk

Jonas Pettersen
+45 2634 2434
jonas@avisen.dk

Morten Lykke
+45 2533 4084
ml@avisen.dk

Research

Steen Fodstad Nilsson 
+45 3148 6400 
sfn@avisen.dk

Morten Madsen
mm@avisen.dk

Følg os på Facebook

Så får du nyheder direkte leveret, og kan deltage i debatten på vores artikler.