Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Avisen.dk bruger cookies, læs mere her

Tv-vært skrider fra konen

DRs nyhedsvært Kim Bildsøe Lassen er efter mere end 20 års ægteskab flyttet fra sin kone.

23. feb. 2012 kl. 11:41
Start et spil på Spigo.dk
Spil
Kim Bildsøe Lassen er efter sigende flyttet fra konen gennem 20 år.
Kim Bildsøe Lassen er efter sigende flyttet fra konen gennem 20 år. Foto: POLFOTO, (Linda Johansen) / POLFOTO
Del på Facebook
Mail artiklen
Print artiklen

For et par uger siden kom det frem at Mr. News Jes Dorph-Petersen flyttede fra konen, og nu er turen så angiveligt kommet til DRs Kim Bildsøe Lassen.

Ifølge denne uges Se og Hør, der netop er kommet på gaden, er den 48-årige nyhedsvært flyttet ind i en 162 kvadratmeter stor penthouselejlighed på Værnedamsvej.

Hustruen Lone, som han har delt livet med de sidste 20 år, bliver boende i den lejlighed, som parret havde sammen ved Nyhavn. Sammen har de børnene Camille og Gustav.

For et par år siden kunne Se og Hør afsløre, at Kim Bildsøe Lassen var blevet spottet hånd i hånd med tv-kollegaen Divya Das, men det er ikke til at sige, om denne romance har været medvirkende til bruddet.

Tv-værtens nye hjem har tidligere været ejet af manden bag dating.dk, men nu er det altså Kim Bildsøe Lassen, der står som eneejer på skødet.

Kilde: Se og Hør

NYHEDSBREV
 
Interesserer du dig for nyheder om job og arbejdsliv, så prøv Avisen.dk's nyhedsbrev!
separator
Du kan naturligvis altid framelde dig igen, og vi deler ikke din mail med andre.
Læs vores forretningsbetingelser.
DEBAT OM ARTIKLEN
For at kommentere skal du være logget på Facebook. Logges på via "Kommenter via...", genindlæs siden
© Copyright 2013, Avisen Aps
Avisen.dk er ikke ansvarlig for indhold fra eksterne Internet sites