Kontakt


Avisen.dk og Ugebrevet A4
Islands Brygge 32D
2300 København S.
mail: tip@avisen.dk

Holdet bag Avisen.dk og Ugebrevet A4

Ansvarshavende chefredaktør (konstitueret)
Søren Lauridsen 
+45 2290 2023 
sl@avisen.dk

Redaktionschefer

Anders Svendsen
+45 6025 3429
as@avisen.dk

Iver Houmark Andersen
+45 2727 7661
iha@avisen.dk

Journalister

Cecilie Agertoft 
+45 6054 7602
Cecilie@avisen.dk

Henny Christensen
+45 2463 7236 
henny@avisen.dk

Michael Bræmer 
+45 2149 8055 
mbr@avisen.dk

Freja Thorbech
+45 4240 2167
freja@avisen.dk

Christian Steffens Nielsen 
+45 2361 5607 
christian@avisen.dk

Marta Gramstrup Rasmussen
+45 2628 9328 
marta@avisen.dk

Gitte Redder 
+45 2338 4215 
gre@avisen.dk

Josephine Blachman
+45 9152 6515
josephine@avisen.dk

Nicolai Jaquet
+45  2783 7134
nicolai@avisen.dk

Lærke Øland Frederiksen
+45 6048 5490
laerke@avisen.dk

Asta Jafari Østerlund
+45 2625 0225
asta@avisen.dk

Eline Svendsen 
+45 4076 8233 
eline@avisen.dk

Mathias Hagemann-Nielsen
+45 3027 4357
mathias@avisen.dk

Maria Sejersten Jeppesen
+45 4045 8954
maria@avisen.dk

Kim Basse Larsen
+45 2612 9559
Kim@avisen.dk

Agnete Finnemann Scheel (Social Medie-redaktør)

Research

Steen Fodstad Nilsson 
+45 3148 6400 
sfn@avisen.dk

Morten Madsen
mm@avisen.dk

Følg os på Facebook

Så får du nyheder direkte leveret, og kan deltage i debatten på vores artikler.