Avisen.dk
Nyhedsbrev | Opret profil | Log ind | Avisen.dk bruger cookies, læs mere her

Ulven er løs - Amalie og Peter holder pause

Reality-stjernen Amalie har meddelt sin kæreste Peter, at hun trænger til et break. Det kommer fuldstændig bag på Peter.

1. nov. 2012 kl. 16:30
Start et spil på Spigo.dk
Spil
Jeg er mere værd end det her, siger Amalie efter at høre om Peters bytur.
Jeg er mere værd end det her, siger Amalie efter at høre om Peters bytur. Foto: TV3

Tumulten i Danmarks mest kendte reality-forhold fortsætter i strid blæst.

Reality-stjernerne Amalie og Peter har taget en pause fra deres parforhold.

- Vi havde egentlig besluttet, at vi ville holde det for os selv denne gang. Men vi har holdt pause siden i søndags, siger Amalie til Ekstra Bladet.

Parret, der blev kendt i tv-programmet Paradise Hotel, har haft et meget turbulent forhold, siden de blev kærester, og det er langt fra første gang, de vender hinanden ryggen.

Alligevel kommer det som en overraskelse for Peter, at Amalie har fortalt ham, at hun trænger til et break.

- Jeg synes lige, det gik så godt. Så jeg fatter det ikke rigtigt. Jeg er ked af hendes beslutning, men nu er det fjerde gang, at hun gør det - og det er jeg sgu ved at være træt af, siger han.

Ulven Peter er altså sluppet løs igen, og har så sent som i nat givet den gas i byen. Han nægter dog at have kysset en pige i nat, hvor han var i byen i Aarhus.

- Folk har godt nok travlt i Jylland, hva! Nej, jeg har ikke kysset med nogen. Men det er rigtigt, at jeg var til fest i Aarhus i nat, siger han.

Til Ekstra Bladets gentagelse af spørgsmålet, om han ikke kyssede med nogen, svarer han:

- Ikke hvad jeg kan huske! Prøv at hør...jeg var virkelig fuld.

Amalie er ikke begejstret over at høre om Peters udskejelser, selvom det var hende, der trykkede på pauseknappen i søndags.

- Jeg mente det, da jeg sagde, at vi skulle holde en pause. Vi trængte til at savne hinanden. Nu ved jeg ikke, hvad der sker....jeg er virkelig forvirret og vred, siger hun.

Læs også: Tv-stjerne: Min mand var utro

Læs også: Blachman raser over vilde kærlighedsrygter

Læs også: Dansk tv-darling finder kærligheden i USA

NYHEDSBREV
 
Interesserer du dig for nyheder om job og arbejdsliv, så prøv Avisen.dk's nyhedsbrev!
separator
Du kan naturligvis altid framelde dig igen, og vi deler ikke din mail med andre.
Læs vores forretningsbetingelser.
DEBAT OM ARTIKLEN
For at kommentere skal du være logget på Facebook. Logges på via "Kommenter via...", genindlæs siden
02.11-2012 | 07:01 af winnie eldrup
Breaking breaking - TV3's stjerne Amalie holder pause - fra Peter.
Øv - jeg troede det var fra medierne, hun holdt pause - men herregud.....
 
© Copyright 2013, Avisen Aps
Avisen.dk er ikke ansvarlig for indhold fra eksterne Internet sites