Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Avisen.dk bruger cookies, læs mere her

Simon Poulsen skifter til Sampdoria

Landsholdsspilleren Simon Poulsen skifter til den italienske klub Sampdoria meddeler den italienske klub.

25. aug. 2012 kl. 20:52 (opdateret kl. 10:05)
Start et spil på Spigo.dk
Spil
Det bliver den nyoprykkede Serie A-klub Sampdoria, der løber med den danske landsholdsback Simon Poulsen.
Det bliver den nyoprykkede Serie A-klub Sampdoria, der løber med den danske landsholdsback Simon Poulsen. Foto: www.colourbox.com
Del på Facebook
Mail artiklen
Print artiklen

Det bliver den nyoprykkede Serie A-klub Sampdoria, der løber med den danske landsholdsback Simon Poulsen. Det meddeler den italienske klub lørdag aften på sin hjemmeside.

Simon Poulsen underskriver kontrakten, når han mandag har overstået det obligatoriske lægetjek i klubben, og dermed kommer der altså en slutning på den langvarig saga om venstreforsvarerens nye arbejdsgiver.

Poulsens kontrakt med den hollandske klub AZ Alkmaar udløb ved udgangen af sidste sæson, og siden har han været sat i forbindelse med en håndfuld nye klubber.

NYHEDSBREV
 
Interesserer du dig for nyheder om job og arbejdsliv, så prøv Avisen.dk's nyhedsbrev!
separator
Du kan naturligvis altid framelde dig igen, og vi deler ikke din mail med andre.
Læs vores forretningsbetingelser.
DEBAT OM ARTIKLEN
For at kommentere skal du være logget på Facebook. Logges på via "Kommenter via...", genindlæs siden
© Copyright 2013, Avisen Aps
Avisen.dk er ikke ansvarlig for indhold fra eksterne Internet sites