Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Avisen.dk bruger cookies, læs mere her

Nu vil Erik og Anni bo i Spanien

Det omtalte kendis-par er trætte af at blive kigget over skulderen og overvejer at flytte til Spanien.

3. maj 2012 kl. 12:56
Start et spil på Spigo.dk
Spil
Anni er stadig vild med sin Erik til trods for, at han ikke har meget af sin formue tilbage.
Anni er stadig vild med sin Erik til trods for, at han ikke har meget af sin formue tilbage. Foto: FLINDT MOGENS / POLFOTO
Del på Facebook
Mail artiklen
Print artiklen

Mens Anni afsoner sin fængselsdom, øver hun sig på at sige 'hola' og 'muchas gracias'.

Hun er nemlig begyndt at læse spansk i tilfælde af, at hun og Erik forlader Danmark, når hun kommer ud. Det skriver ekstrabladet.dk.

Parret planlægger at flytte til Spanien, når Anni har afsonet sin fængselsstraf for rufferi.

- Der har været tale om, at vi godt kunne tænke os at komme til udlandet. Også for ligesom at komme til at leve igen. Vi føler ikke, vi får lov at leve, når vi hele tiden skal kigge os over skulderen, siger Anni til ekstrabladet.dk.

Derfor sælger parret ud af deres ting. Og for nylig har parret også sat deres villa til salg, men beslutningen om at flytte er dog ikke taget endeligt endnu.

- Jeg har hele tiden haft det sådan, at jeg hellere ville finde et større hus med dårligere beliggenhed. Det er så smukt at vågne op med en udsigt over en sø, men for mig betyder kvadratmeter mere, siger Anni til ekstrabladet.dk.

Eriks hovedselskab er gået konkurs, og det kan betyde, at han bliver erklæret personligt konkurs. Der er derfor ikke meget af den tidligere formue tilbage.

- Jo, man kan sige, at det har været noget af en rutsjetur fra dengang, jeg mødte Erik med privatfly og Danmarks dyreste privatbolig og så til en lille, hyggelig bolig på 128 kvadratmeter. Men det ændrer jo ikke på vores kærlighed til hinanden, siger hun.

Kilde: ekstrabladet.dk

Foto: Skilsmisse-epidemi: Kendissernes sommer-brud

Foto: Se de kendtes kamp mod Se og Hør

Læs også: Anni vælter sig i mænd

NYHEDSBREV
 
Interesserer du dig for nyheder om job og arbejdsliv, så prøv Avisen.dk's nyhedsbrev!
separator
Du kan naturligvis altid framelde dig igen, og vi deler ikke din mail med andre.
Læs vores forretningsbetingelser.
DEBAT OM ARTIKLEN
For at kommentere skal du være logget på Facebook. Logges på via "Kommenter via...", genindlæs siden
03.05-2012 | 19:24 af Jan F.
Jamen farvel da, Så bliver Spanien rigere på en storbarmet sugemalle og en falleret finansmand, de kan sikkert åbne en bar dernede.
 
04.05-2012 | 10:18 af Knud Sandbæk Nielsen
En avis for ejendomsmæglere?
 
 
© Copyright 2013, Avisen Aps
Avisen.dk er ikke ansvarlig for indhold fra eksterne Internet sites