Kontakt


Avisen.dk og Ugebrevet A4
Islands Brygge 32D
2300 København S.
mail: tip@avisen.dk

Holdet bag Avisen.dk og Ugebrevet A4

Ansvarshavende chefredaktør

Lise Bondesen
+45 3132 6353 
lise@avisen.dk

Redaktionschefer

Søren Lauridsen (Ledende redaktionschef/Udviklingschef)
+45 2290 2023 
sl@avisen.dk

Anders Svendsen
+45 6025 3429
as@avisen.dk

Henrik Bay
+45 5353 4665
Henrik@avisen.dk

Journalister

Iver Houmark Andersen
+45 2727 7661
iha@avisen.dk

Cecilie Agertoft 
+45 6054 7602
Cecilie@avisen.dk

Michael Bræmer
+45 2149 8055
mbr@avisen.dk

Allan Christensen
+45 5127 4647
allan@avisen.dk

Freja Thorbech
+45 4240 2167
Freja@avisen.dk

Marie Hein Plum
+452625 0225
marie@avisen.dk

Christian Steffens Nielsen
+45 2361 5607
christian@avisen.dk

Marta Gramstrup Rasmussen
+45 2628 9328
marta@avisen.dk

Gitte Redder
+45 2338 4215
gre@avisen.dk

Freja Wedenborg
+45 9152 6515 
fw@avisen.dk

Victor Emil Kristensen
+45 2783 7134
Victor@avisen.dk

Lærke Øland Frederiksen
+45 6048 5490
laerke@avisen.dk

Eline Svendsen
+45 4076 8233
eline@avisen.dk

Research

Steen Fodstad Nilsson
+45 3148 6400 
sfn@avisen.dk

Følg os på Facebook

Så får du nyheder direkte leveret, og kan deltage i debatten på vores artikler.