Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Avisen.dk bruger cookies, læs mere her

Dagens Tilbud!

20. april 2011 23:45
Visninger  [1531 ]   Debat  [2 ]

ANNONCE!

1.500 m. ubenyttet to-sporet flugtvej til salg. Miljøgodkendt og trafiksikker.

Kan anlægges og tages i anvendelse med det samme. Som ny. Kvittering haves.

4 mellemstore transportable gemmesteder, stadig i original emballage medfølger.

Ved køb af hele pakken opnåes rabat.

Bud modtages i kommentarfeltet!

Opret dig eller log på Avisen.dk for at anbefale
Del på Facebook
Martin Kjeldsen

Det fulde navn er Martin Leon Kjeldsen.

Jeg blev født i byen Ny Nørup, Nørup Sogn, Egtved Kommune i januar 1969. Gik i Nørup Centralskole til og med tiende klasse.

Jeg er altså etnisk jyde.

I 1987 blev jeg far til Simon Alexander Heggum Kjeldsen. Jeg boede på det tidspunkt på Ærø i det sydfynske øhav, og Simon er derfor etnisk fynbo.

Jeg har ingen videregående uddannelse, men har forskellige officielle og uofficielle kurser, eksaminer og en del praktisk erfaring, der gør, at jeg, som det ser ud nu, kan kalde mig 'journalist', skønt jeg ikke har virket som sådan siden 1998. September 2003 blev jeg erklæret uarbejdsdygtig og blev førtidspensionist.

Jeg har publiceret digte i forskellige tidsskrifter og udgav for et par år siden digtsamlingen 'DanmarksMester' på eget forlag.

Fra 1986 til 1998 boede jeg i Svendborg, Sydfyn. Fra 2000 til 2009 boede jeg i Horsens, Østjylland.

Jeg bor for øjeblikket i Odense NV sammen med min hustru Ann-Charlotte (AC blandt venner) er født i Thorsager på Djursland og er derfor etnisk jyde som jeg.

Politisk er jeg en del til venstre for dem der er til højre og en lille smule til højre for dem der er helt til venstre, men på ingen måde enig med dem der er på midten.

Kald mig bare Kjeldsen.

Alt godt fra andedammen og omegn.

Indlæg | 119 | 122.826 | 1428
Siden | 19. februar 2009 16:41
DEBAT OM INDLÆGGET
For at kommentere skal du være logget på Facebook. Logger du på via "Kommenter via..." skal siden genindlæses
21.04-2011 | 07:10 af Kaj Jensen
Hvor ligger faciliteterne? Libyen eller Somalia?
 
21.04-2011 | 12:31 af Martin Kjeldsen
Der står "Specielt velegnet til kuperet terræn" på bagsiden af pakken, men af International Standard-mærkningen at dømme er det en klassisk flugtvej, altså af den slags, som kun kan bruges et par gange.
 
 
© Copyright 2013, Avisen Aps
Avisen.dk er ikke ansvarlig for indhold fra eksterne Internet sites